Pytanie o podłogę sosnową.

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Pytanie o podłogę sosnową.

Pytanie o podłogę sosnową.

Post autor: Tomek » 15 lip 2013, 16:12

Bardzo podobają mi się podłogi z długich desek sosnowych - w stylu skandynawskim - i właśnie odnośnie takiej podłogi mam pytania. Mieszkam w bloku, podłogę drewnianą chciałbym ułożyć tylko w pokojach, natomiast w kuchni/przedpokoju są 'świeżo' położone płytki. Początkowo w pokojach miały być po prostu panele, ich wysokość zgadzała by się z wysokością płytek (z przedpokoju są wejścia do dwóch pokoi). Jednak czym bliżej remontu pokoi tym bardziej chciałbym mieć w nich podłogę sosnową. Pytania mam następujące:

1. Czy deski sosnowe długości około 3.5 metra można kleić do podłoża? Czy w ogóle klejenie desek grubości 15-20mm ma sens?

2. Jeżeli klejenie tak długich desek jest niemożliwe, to jaka jest minimalna wysokość podłogi układanej na legarach? Znalazłem informacje, że dla desek o grubości powyżej 30mm legary należy układać w rozstawie 60cm, dla desek o mniejszych grubościach co 45cm. Ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaką minimalną grubość muszą mieć legary? Czy jest możliwe zrobienie podłogi na legarach powiedzmy 2cm grubości + deska około 2cm grubości? Dało by to razem 4cm, a więc około 3cm wyżej niż przedpokój - takiej wysokości próg w drzwiach pomiędzy pomieszczeniami byłby jeszcze do przyjęcia (drzwi/ościeżnice będą wymieniane). Natomiast zrobienie jeszcze wyższej podłogi będzie niemożliwe, gdyż drzwi balkonowe otwierają się około 5cm nad wysokością wylewki (podnoszenie drzwi balkonowych nie wchodzi w grę).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Na górę