Strona 1 z 1

Samodzielne cyklinowanie

: 26 lip 2012, 13:21
autor: Newse
Krok po kroku

Przed rozpoczęciem cyklinowania obowiązkowo załóż maskę, która ochroni cię przed niebezpiecznym pyłem, unoszącym się podczas szlifowania.

1. Nałóż na cyklinarkę specjalny gruboziarnisty papier ścierny o granulacji 36-24 (rodzaj dobierz zgodnie z zaleceniami producenta) i rozpocznij cyklinowanie.

2. Powierzchnię parkietu cyklinuj tak długo, aż będzie równa i gładka, bez resztek starego lakieru. Ostatni przejazd należy wykonać papierem o granulacji 100-120.

3. Miejsca w rogach, gdzie nie sięga maszyna, wypoleruj ręcznie.

4. Głębokie szczeliny i ubytki możesz wypełnić szpachlą wymieszaną z pyłem, który został po cyklinowaniu.

5. Po wyschnięciu szpachli jeszcze raz oszlifuj parkiet maszyną oraz papierem ściernym.

6. Podłogę dokładnie odkurz, tak żeby pozbyć się pyłu.

7. Teraz możesz już pomalować ją lakierem nawierzchniowym do parkietu (cena: ok. 60 zł).

Re: Samodzielne cyklinowanie

: 26 lip 2012, 13:23
autor: Newse
Jeszcze o cyklinowaniu:
Cyklinowanie parkietu polega na szlifowaniu zniszczonej warstwy podłogi, dzięki czemu parkiet jest wyrównany, a zniszczenia i stare powłoki lakiernicze usunięte. Na koniec wygładzoną powierzchnię maluje się jeszcze nowym lakierem. Cyklinowanie wykonuje się specjalną maszyną, tzw. cykliniarką. Mało zniszczoną podłogę można spróbować oszlifować samemu gruboziarnistym papierem ściernym, jednak specjaliści tego nie polecają. Cyklinować trzeba bardzo dokładnie, a więc porządne wykonanie tego papierem jest niemożliwe.

Re: Samodzielne cyklinowanie

: 10 sie 2012, 12:08
autor: 5parkiet
Ogólny opis czynności.
Dla laika może być , chodź brakuje dokładniejszego sprecyzowania punktów np: gdyby czytelnik po zgrubnym zaczął gładzić od razu 100 czy też 120 to krzyżyk mu na drogę bo biedny by się nachodził tylko po pokoju , a efektu by nie było pożądanego :)
Natomiast profesjonalista zmieniłby lub odrzucił wiele czynności np: pkt6 kładziemy blaszkę sprzątającą ,a nie tylko latamy z odkurzaczem i robimy sobie sami ruch powietrza w pomieszczeniu który porusza nam drobinkami kurzu .
Tak jak napisałem na wstępie , opis cyklinowania bardzo ogólny .

Pozdrawiam
Michał
5parkiet.pl