Strona 1 z 1

Kladzenie nowego polakierowanego już parkietu/dąb, na stary parkiet sosnowy.

: 17 lis 2017, 16:12
autor: mistral68
Dzień dobry,
Czy można położyć/klejąc, parkiet/deski parkietowe (dąb) grubość 16 mm, szerokość 9 cm lub szersze... już polakierowane na stary parkiet/sosna, grubość 20 mm, szerokość klepek 9 cm który jest przybity do poprzecznych legarów (szer. 5 cm grubość 3 cm przytwierdzonych lepikiem do betonu na betonie. Niestety szmat czasu spowodował ze nie trzymają się pewnie do podłoża. Potrzebne będzie użycie kołków szybkiego montażu.
Chciałbym przykleić nowe deski parkietowe, ale nie wiem czy można kłaść rożne gatunki drzewa na siebie. I czy mogę kłaść zgodnie z kierunkiem położenia starego parkietu, odpowiadającego kierunkowi padania światła.
Byc może trzeba położyć parkiet pływający np. deska Barlinecka, nie przytwierdzać do podłoża. Chodzi mi tez o hałas być możne trzeba użyć podłoża np. korkowego. Nie wiem tylko czy ewentualnie przyklejać korek do sosny i jakim klejem pracować z parkietem.tego pomyślałem o związaniu podłóg klejem(
Niestety co sklep to inna rada, albo wcale porady, dlatego zwracam się do Was o poradę. Jestem związany z budownictwem, ale nie z tym kierunkiem/parkieciarstwo, podłogi.
Z góry dziękuję za dobra poradę.