Ługowanie i ...Olejowanie czy mydlenie?

W tym dziale zapraszamy Państwa do zadawania pytań do eksperta naszej firmy. Jest on fachowcem o 20-letnim doświadczeniu zawodowym w branży podłóg drewnianych

Odpowiedzi na zadane pytania będą udzielane w możliwie jak najszybszym terminie. Zapraszamy do dyskusji.
magdalenkad

Ługowanie i ...Olejowanie czy mydlenie?

Postautor: magdalenkad » 29 gru 2019, 02:28

Pytanie Ługowanie i: ojejowanie czy mydlenie. Moje pytanie dotyczy ścian z bali i sufitu z desek. Większość osób mówi o olejowaniu po ługowaniu, ale jednocześnie na ługach napisane jest że można zastosować mydło. Jakiego można spodziewać się efektu, czy samo mydło zabezpieczy drewno tak jak olej?
Zastanawia mnie stosowanie systemu Faxe- czy jest duża różnica w efekcie końcowym w porównaniu do Woca? (pytam ponieważ Budomax w swoich pracach wykorzystuje w większości system Woca, ale faxe także znalazł tam miejsce).

admin
Administrator
Posty: 42
Rejestracja: 08 gru 2010, 21:40

Re: Ługowanie i ...Olejowanie czy mydlenie?

Postautor: admin » 25 kwie 2023, 19:20

Możemy zabezpieczyć ług mydłem, jest to powszechnie stosowane w Skandynawi. Lepszy i trwalszy efekt osiągniemy stosując olej.
Co do różnic pomiędzy Woca i Faxe, olej Faxe daje nam "bielszą" podłogę.


Ostatnio przesunięty w górę 25 kwie 2023, 19:20 przez: Anonymous.


Wróć do „Porady firmy Budomax S.C”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości