Konserwacja i pielęgnacja podłogi drewnianej

Jak zabezpieczyć podłogę drewnianą?

Wiadomo, że do utrzymania odpowiedniego stanu naszych pięknych podłóg potrzebne jest ich czyszczenie i konserwacja. Wszystkie firmy produkujące lakiery bądź oleje posiadają w swojej ofercie odpowiednie środki do utrzymania podłogi w należytym stanie. Kurz, pył lub inne zanieczyszczenia usuwamy używając odkurzacza, powinniśmy zwrócić w tym miejscu uwagę na szczotkę od odkurzacza, niektóre końcówki nie nadają się, ponieważ mogą uszkodzić powłokę lakierniczą. Są to rzadkie przypadki, ale zdażają się, również zwracajmy uwagę na wózki dziecięce, których wilgotne kółka potrafiły pozostawić ślady na lakierze. Byłem świadkiem sytuacji, w której kółka wózka dziecięcego, nie wytarte z wody(była to zima, czyli dodatkowo sól) + wózek stał na podłodze całą noc, zostawiły nieusuwalne ślady na parkiecie. Jeżeli używamy samej wody do lekkiego przemycia powierzchni, używajmy w tym celu bardzo mocno wyciśniętej z wody ściereczki lub mopa, a nie lanie wody z wiadra i jej wycieranie- co również się zdaża.

Pierwszą konserwację podłogi przeprowadzamy po upływie minimum ok. 14 dni, wedle zaleceń producenta lakieru, a następnie pielęgnujemy podłogę również odpowiednimi środkami, które dolewamy do wody. Firmy produkujące lakiery czy też oleje mają swoje systemy konserwacji i pielęgnacji podłóg drewnianych. Jedni posiadają środki do konserwacji i pielęgnacji, inni tylko do pielęgnacji, czyli 2 w jednym. Ważne jest, by stosować się do zaleceń producenta, on je stworzył po to by ułatwić nam utrzymanie podłogi drewnianej w dobrym stanie przez wiele lat. Na wybranych przykładach postaram się przybliżyć Państwu właściwe, jak również niewłaściwe zastosowanie ich w życiu codziennym.

Jako ciekawostkę można podać kilka sprawdzonych sposobów usuwania nietypowych zabrudzeń:

-krew należy zmywać zimną wodą
-do asfaltu skuteczne jest masło
-na atrament skuteczny jest spirytus
-czekolada, smugi od butów, smoła, olej- używamy benzyny ekstrakcyjnej
-piwo, wino, mleko i śmietana, sok dobre efekty uzyskamy stosując wodę z płynem do naczyń.

 

BUDOMAX S.C.
Jarosław Antonowicz

 

Telefony:

 +48 605 330 318


e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zeskanuj wizytówkę:

strona firmowa budomax