Renowacja schodów drewnianych

Nieodłącznym elementem wnętrz są schody drewniane. Przeważnie montowane są w domach, ale znajdziemy je także w mieszkaniach dwupoziomowych. Po latach użytkowania one również ulegają zniszczeniu, ponieważ ten element jest szczególnie mocno eksploatowany. Podobnie jak podłogi drewniane możemy je odnowić, a nawet całkowicie zmienić ich pierwotny wygląd.

Schody drewniane mogą być wolno stojące i montowane na wylewkach betonowych. W większości przypadków składają się na nie stopnie, podstopnie, poręcze, słupy i tralki. Coraz częściej mamy do czynienia ze schodami składającymi się ze stopnic i poręczy wykonanej z metalu lub połączenia metalu i drewna. Dawniej bardzo popularne były schody ramkowe, czyli składające się z ramki z jednego gatunku drewna i ułożonego w niej parkietu z drugiego gatunku. Te właśnie schody są najbardziej pracochłonne podczas ich odnawiania.

Renowacja polega na cyklinowaniu schodów, w przypadku schodów z parkietu lub ramkowych ich szpachlowaniu, a na koniec wykonujemy lakierowanie. Coraz częściej wykonywane jest olejowanie oraz bejcowanie schodów. W ten sposób możemy uzyskać zupełnie odmienione schody, a w wielu przypadkach chodzi o uzyskanie koloru gatunków egzotycznych, które są bardzo drogie.

Odnawianie schodów to z reguły ręczna praca, podczas której używamy szlifierki mimośrodowej np. Rotex i cykliny ręcznej do obróbki boków oraz kątów. Dodatkowym elementem podczas takiej usługi jest wymiana listew drewnianych, bądź czyszczenie deski(wangi), która jako element wykończeniowy zastępuje listwy. Do lakierowania schodów powinny być używane lakiery o bardzo dużej odporności na ścieranie. Takim lakierem jest używany w naszej firmie do malowania schodów lakier firmy Loba WS 2K Supra A.T., jest to lakier z domieszką pyłu ceramicznego, który na schodach świetnie spełni swoją rolę. Coraz częściej podczas renowacji schodów korzysta się z różnych technik ich wykończenia np. podstopnie i tralki/słupy malowane są na biało specjalną farbą do drewna.

 

Zapraszam Państwa do galerii zdjęć, gdzie będą pokazane przykładowe realizacje renowacji schodów w różnych technikach wykończeniowych.

BUDOMAX S.C.
Jarosław Antonowicz

 

Telefony:

 +48 605 330 318


e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zeskanuj wizytówkę:

strona firmowa budomax