Układanie podłóg przemysłowych

Budowa drewnianych podłóg przemysłowych pozwala na montaż podłogi zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i w obiektach przemysłowych- salony galerie i hale przemysłowe. Do podłóg przemysłowych zaliczamy mozaiki przemysłowe oraz bruk drewniany. Mozaika przemysłowa, inaczej sztorcowa występuje w gatunkach drewna krajowego np. dąb, jesion, buk, akacja i inne oraz egzotycznego. Dzięki temu , że są to elementy wąskie mniejsze jest ryzyko odkształceń oraz wpływu wilgoci i temperatury. Jednocześnie są dobrym izolatorem akustycznym i cieplnym. Możemy je układać w paczkach/płatach lub „na dziko” czyli układanie pojedynczych elementów. Szczególnie ten ostatni sposób montażu jest bardzo efektowny i ciekawy, ale bardzo pracochłonny. Wykończeniem może być zarówno lakier jak i olej.

Do podłóg przemysłowych zaliczyć możemy także bruk drewniany, są to elementy cięte prostopadle do ich długości. Podłoga ta jest bardzo wytrzymała na wszelkiego rodzaju obciążenia. Jest to alternatywa dla podłóg tradycyjnych i nowoczesne rozwiązanie w aranżacji pomieszczeń, wymaga jednak bardzo mocnego podłoża i kleju podczas jego układania.

Rodzaje bruku drewnianego:
- RE- do pomieszczeń reprezentacyjnych(walory dekoracyjne)
- WE i GE-do pomieszczeń przemysłowych i magazynowych
Drewno kostki brukowej wykazuje większą skłonność do zmiany wymiarów wskutek skurczu lub pęcznienia. Zalecany jest klej tworzący spoinę o dużej odporności na ścinanie. Również dylatacje obwodowe powinny wynosić minimum 2,5 cm. Poniżej na zdjęciach mamy przykłady wyglądu mozaiki przemysłowej i bruku drewnianego

Rodzaje mozaiki przemysłowej, gatunki drewna i wzory układania na zdjęciach 

                              Filmy z układania mozaiki przemysłowej

Film przedstawia bardzo efektowną i pracochłonną technikę układania mozaiki przemysłowej. Jest nią układanie mozaiki "na dziko", w którym układamy pojedyńczo poszczególne elementy mozaiki. Mozaika przemysłowa produkowana jest w płatach, a podczas takiej techniki układania płaty są rozrywane, a następnie poszczególne klepki mozaiki układane są w "mijankę". Na filmie widzimy układanie mozaiki przemysłowej z dębu wędzonego techniką "na dziko". W tym konkretnym przypadku dodatkowym utrudnieniem był bardzo mały rozmiar mozaiki, a wiązało się to z bardzo dużym nakładem pracy i związanego z nim czasem wykonania usługi parkieciarskiej. Jednak efekt końcowy, który widzimy na filmie w pełni wynagrodzi czas poświęcony na układanie mozaiki przemysłowej w ten sposób. 










Na drugim filmie pokazane jest układanie mozaiki przemysłowej w płatach. Jest to najczęściej spotykany sposób układania mozaiki przemysłowej. Podczas montażu mozaiki przemysłowej nalezy pamiętać o odpowiednim dopasowywaniu do siebie poszczególnych płatów mozaiki. W tym celu po położeniu płatów mozaiki należy naciąć taśmę, która trzyma elementy mozaiki w całości, wtedy zdecydowanie łatwiej nam będzie wykonać klejenie tego typu podłogi. W tym konkretnym przypadku układamy mozaikę egzotyczną z drewna merbau. Podłogi z tego gatunku drewna są dość popularne, ze względu na stabilność tego drewna i stosunkowo nieduży koszt takiej podłogi. Mozaika została ułożona na kleju dwuskładnikowym PU 215 firmy Wakol, który oprócz bardzo dobrych parametrów technicznych posiada bardzo długi czas otwarcia. Czas otwarcia to czas pomiędzy wymieszaniem kleju z utwardzaczem, a jego wykorzystaniem do układania mozaiki. W przypadku tego kleju wynosi on ok. 1,5 godziny, co jest dużym ułatwieniem dla parkieciarza wykonującego usługę. 

BUDOMAX S.C.
Jarosław Antonowicz

 

Telefony:

 +48 605 330 318


e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zeskanuj wizytówkę:

strona firmowa budomax